Itinerer: KronikaRajdow.pl

1 urodziny KronikaRajdow.pl!

Aktualności wtorek, 04 września 2012 08:59

KronikaRajdow.pl | Historia rajdów w obiektywie - obchodzi dziś swoje pierwsze urodziny! To pierwszy w Polsce portal, poświęcony zagadnieniu rajdów samochodowych w ujęciu fotograficznym. To również liczne artykuły, na temat rajdowych legend oraz współczesnych rajdowych imprez historycznych. Pomysłodawcą i współautorem portalu jest Jakub Żołędowski - obecnie redaktor naczelny.

„Zamysł projektu z czasem krystalizował się w sferze moich myśli. Szczęśliwie na swojej drodze spotkałem osobę, która entuzjastycznie przyjęła mój wstępny, wizjonerski projekt. To Roman Karnas - redaktor naczelny portalu Motorsport Maxxx. Dzięki temu szybko połączyliśmy siły i zbudowaliśmy pionierski projekt, początkowo jako galerię historycznych fotografii. Dziś, po roku jest portalem rajdowych legend, a publikowane liczne niekiedy unikalne fotografie pozwalają na plastyczne przybliżenie rajdowej historii. KronikaRajdow.pl to fascynująca przygoda, która stale się rozwija. Obecnie projekt jest częścią grupy portali Motor Sport Magazyn. Serdecznie zapraszam”. - Jakub Żołędowski


KronikaRajdow.pl to blisko siedemdziesiąt autorskich tekstów artykułów i kilka tysięcy zdjęć. Wszystkie oficjalnie publikowane fotografie w galerii redakcyjnej i galerii na facebooku, są zamieszczone z pełną wiedzą i za zgodą autorów. Mamy zatem w pełni legalny kontent i staramy się docierać do unikalnych fotografii historycznych i zdjęć współczesnych.

KronikaRajdow.pl objęła patronatem medialnym wybrane projekty samochodów rajdowych, startujące w imprezach historycznych. W ramach 49 Rajdu Barbórka 2011, po raz pierwszy została rozegrana klasa „Legend”. Wśród startujących trzydziestu załóg, znajdowały się dwie nad którymi KronikaRajdow.pl objęła patronat medialny:

Peugeot 205 GTI - Paweł Wysocki / Paweł Trela (nr. 231)
Marcin Miziak / Wojciech Jurecki - Mercedes Benz 190 E (nr. 234)

W 2012 roku załoga Marcin Miziak / Wojciech Jurecki - Mercedes Benz 190 E 2.3-16V, sygnowana logiem KronikaRajdow startuje w Pucharze NOVOL Classicauto Cup, oraz wybranych imprezach w Czechach.

W tym roku objęliśmy również patronat medialny nad bardzo ciekawym projektem: FSO Polonez 2000 Rally - replice samochodu Gr. B z 1987 roku, którym startuje Adam Dowgird / Rafał Winiarski, podobnie w Pucharze NOVOL Classicauto Cup, oraz wybranych imprezach w Czechach. Planowany jest też m.in.start na VERVA Street Racing. Polonez 2000 Rally został opisany w 68 numerze Magazynu Classicauto.

W najważniejszej imprezie historycznej w roku, w 1 Rajdzie Polski Historycznym wystartuje auto rajdowe, sygnowane logiem KronikaRajdow, które dwukrotnie startowało w Rallye Monte-Carlo Historique: Artur Burtan - Fiatem 128 Coupe z 1975 roku.


KronikaRajdow.pl obejmuje patronat medialny nad rajdami historycznymi. W tym roku nad dwiema najważnieszymi imprezami:

- 8 Rajd Lotos Baltic Cup (17-19.02.2012 Gdańsk), pierwszej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Rajdowego Pucharu Polski, gdzie po raz pierwszy został rozegrany „Rajd Legend”.


- 1 Polski Rajd Historyczny (6-10.09.2012 Kraków), najważniejsza historyczna impreza w roku, w swoim założeniu nawiązywać ma do tradycji Rajdu Polski, a formułą do Rallye Monte-Carlo Historique.


Staramy się opisywać szósty sezon Pucharu NOVOL Classicauto Cup 2012, cykl Track Day organizowany przez Magazyn Classicauto. 49 Rajd Barbórka 2011 opisywaliśmy w 10 artykułach. XV Rallye Monte-Carlo Historique 2012 opisywaliśmy w 17 artykułach. Jeden z nich został opublikowany w 64 numerze Magazynu Classicauto (str. 6) jako zapowiedź startu XV Rallye Monte-Carlo Historique. Artykuły i fotografie KronikaRajdow.pl są udostępniane w internecie, szczególnie na facebooku i wielokrotnie publikowane na stronie Magazynu Rajdowego WRC.


KronikaRajdow.pl - Historia rajdów w obiektywie!
To zbiór licznych galerii współczesnych rajdów historycznych, autorstwa wybitnych fotografów, których prace mamy przyjemność wystawiać:


Dominik Kalamus
Maciej Niechwiadowicz - niechwiadowicz.com
Grzegorz Rosłon - gregroslon.com
Jakub Żołędowski - qbazoledowski.pl
Robert Biernacki - fotorobart.pl
Leszek Kuśmirek
Tomasz Kaliński
Tomasz Macherzyński - ached.digart.pl
Jakub Kaczyński - kubakaczynski.blogspot.com
Zbyszek Bury - zbury.type.pl
Karol Wiechczyński
Maciej Cierpica


Serdecznie zapraszamy: www.facebook.com/KronikaRajdow