Itinerer: KronikaRajdow.pl » Aktualności » Aktualności » Legendy na MOTUL Rallyland Cup!

Legendy na MOTUL Rallyland Cup!

Aktualności czwartek, 17 września 2015 09:43
Legendy na MOTUL Rallyland Cup! fot. Maciej Lewandowski

W dniach 12-13 września odbyła się V eliminacja MOTUL Rallyland Cup. Po raz pierwszy w specjalnej klasie Legend wystartowały historyczne rajdówki. Czerwony Fiat 125p z 1987 roku Rafała Winiarskiego dopisał do swojej listy zwycięstw kolejną wygraną!

MOTUL Rallyland Cup to kolejna impreza, która otworzyła się na Rajdowe Legendy. Powołano specjalną klasę Legend, a zawodnicy zostali bardzo miło przyjęci przez Organizatora. Cieszy nas to bardzo i obrazuje zainteresowanie historycznymi samochodami rajdowymi. W klasie Legend wystartowały cztery załogi.


FSO Polonez 2000 Grupa B - Mariusz Ziółkowki / Przemek Bosek
Polski Fiat 125p 1800 - Rafał Winiarski / Jakub Kurek
Volvo PF 544S - Andrzej Wodziński / Marek Pawłowski
Alfa Romeo GTV - Wojciech Bazarnik / Jerzy Dyszy


Marek Pawłowski po raz kolejny przygotowała ciekawą relację z imprezy:


„Wśród 90 aut zgłoszonych do rajdu (KJS) MOTUL RALLYLAND CUP 2015 kilka z nich reprezentowało Automobilklub Polski. W tym cztery na historycznych rajdówkach, Rafał Winiarski (Automobilklub Polski ) samochodem Fiat 125p jechał z Kubą Kurkiem, Polonezem wystartował Mariusz Żiółkowski (Automobilklub Polski) z Przemkiem Boskiem z Krakowa, Alfa Romeo GTE  jechał Wojtek Bazarnik (Automobilklub Polski) z Jurkiem Dyszym, a na Volvo z 1959 r wystartował Andrzej "Śruba" Wodziński z Markiem Pawłowskim (Automobilklub Polski).


W sobotę wieczorem po BK, w centrum Chojnic rozegrany został OS Prolog. Kilka tysięcy widzów, jak mówią organizatorzy "pół Chojnic", przyszło na rozgrywany w starym mieście, łącznie z rynkiem, prolog rajdu. Przed startem kibice przechodzili przy parku Maszyn i wielu podchodziło do naszych aut aby je podziwiać lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.


W niedzielę rano na terenie byłego lotniska, gdzie mieści się Rally Land firma Tomka Kuchara (ośrodek sportowo szkoleniowy), odbyła się odprawa zawodników i przejazd zapoznawczy z dwoma PS, które potem rozegrane zostały na czas. Trudów trasy (beton, asfalt, szuter) nie wytrzymało 25 aut, awarie, pourywane koła lub po prostu dzwony, w tym też "dachy". Nasze załogi na zabytkowych rajdówkach ukończyły zawody w komplecie, choć mechanicy cały czas mieli coś do roboty. Gospodarz terenu Tomek Kuchar oraz dyrektor rajdu większość czasu spędzali przy naszych autach rozmawiając o startach sprzed lat. Po ukończeniu sportowych przejazdów, przez blisko godzinę nie mogliśmy zdjąć kombinezonów, bo kibice robili sobie zdjęcia z nami. Na koniec, na rozdaniu nagród, główny sponsor - firma olejowa MOTUL zadbała o samochody LEGEND i wszyscy wyjechaliśmy z pamiątkowymi plakietkami i bańkami oleju. Na takie imprezy warto wracać i to obiecaliśmy organizatorom rajdu.” - Marek Pawłowski


Klasa Legend - V MOTUL Rallyland Cup 2015 - fot. Maciej Lewandowski